MIASTO SPRZEDAJERODZINA 500 PLUSePŁATNOŚCIFundusze EuropejskieKarta Seniora
Wszystkie wydarzenia
Wydarzenia
Kaziuki-Wilniuki
Przedsięwzięcie nawiązujące do dziedzictwa kulturowego Wileńszczyzny, obszaru, gdzie swoje korzenie ma wielu mieszkańców naszego regionu.
Wieczór Szewczenkowski
Koncert ukraińskiej mniejszości narodowej upamiętniający Tarasa Szewczenkę.
Ogólnopolski Przegląd Piosenki

Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz zainteresowaniom dzieci i młodzieży z całego kraju corocznie Dom Środowisk Twórczych „RATUSZ”, Urząd Miasta Lidzbark Warmiński oraz Lidzbarski Dom Kultury organizują Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta.

 

CEL PRZEGLĄDU

 

  1. Prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego młodych wykonawców.
  2. Promowanie polskiej piosenki wśród dzieci i młodzieży.
  3. Doskonalenie warsztatu wokalnego młodych wykonawców.
  4. Poszukiwanie i promowanie  uzdolnionych wokalistów i wokalistek.
  5. Współpraca i wymiana doświadczeń między placówkami kulturalno-
    -oświatowymi.

 

IDEA PRZEGLĄDU

 

Niech samo uczestnictwo w przeglądzie stanie się dla artysty nagrodą, tworząc motywację dla jego dalszej pracy w dążeniu do znalezienia własnego miejsca w świecie muzyki!

 

 

Jesteśmy przekonani, że poprzez organizację tego typu przedsięwzięć kulturalnych możemy przyczynić się w dużym stopniu do rozwijania umiejętności wokalnych młodych artystów i ich wrażliwości na piękno muzyki polskiej, a także do nawiązywania współpracy i wymiany doświadczeń między placówkami kulturalno-oświatowymi, a przede wszystkim promowania naszego regionu na terenie całej Polski.

 

Co roku w Jury zasiadaja osoby związane z polską sceną muzyczną, zaś wydarzenie kończy koncert Gwiazdy.

Weekend Majowy
Obchody Dni Majowych. Wydarzenia sportowe i kulturalne, powiatowe obchody Dnia Strażaka oraz jarmark majówkowy.
Ogólnopolski Festiwal Serów Farmerskich i Tradycyjnych
Jest to jedyne w Polsce wydarzenie służące przede wszystkim odbudowie i rozwojowi tradycji serowarskiej, odzyskaniu "utraconych smaków" i jest promowane jako miejsce spotkań i wzajemnej edukacji małych tradycyjnych producentów i entuzjastów serowych smaków, miejsce integracji całego środowiska miłośników tradycyjnych serów. Ma budować pozytywny wizerunek i doceniać wysiłek małych wytwórców. Festiwal nie jest imprezą komercyjną i ma służyć mobilizacji lokalnej społeczności przy społecznej realizacji przedsięwzięcia.
Bitwa pod Heilsbergiem
Rekonstrukcja bitwy z okresu kampanii pruskiej Napoleona z 1807 roku. XIX-wieczny jarmark tradycji, kultury i rzemiosła artystycznego.
Noc Kupały
Widowisko obrzędowe w wykonaniu zespołów tanecznych, teatralnych, muzycznych i sportowych, które wprowadza publiczność w klimat nocy świętojańskiej.
Lidzbarskie Wieczory Jazzowe
Cykl koncertów w wykonaniu gwiazd polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, odbywający się na scenie plenerowej zlokalizowanej na w centrum Lidzbarka.
 

Miłośnicy muzyki jazzowej powinni koniecznie odwiedzić tego lata Lidzbark Warmiński gdzie odbywa się V edycja "Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych". Atrakcją festiwalu jest cykl koncertów, które można usłyszeć na otwartej scenie zlokalizowanej na deptaku w centrum Lidzbarka Warmińskiego.


Festiwal, na którym można posłuchać i zobaczyć polskie oraz światowe gwiazdy jazzowej sceny muzycznej, to także świetna okazja do zwiedzenia samego Lidzbarka Warmińskiego. Szczególnie, że organizatorzy wykraczają poza tradycyjną formułę festiwalu i łączą promocję polskiej muzyki jazzowej z prezentacją walorów Warmii i Mazur.


Nikogo nie trzeba również przekonywać, że właśnie nasz region, to miejsce wprost idealne dla artystów. Wspaniała przyroda, cisza i spokój zachęcają do tworzenia i mogą stanowić także artystyczną inspirację.

Festiwal Kultury Myśliwskiej
Msza myśliwska, koncerty zespołów muzyki myśliwskiej, prezentacja nadleśnictw, degustacja potraw z dziczyzny.
Energa Varmia Musica
Warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej, połączone z cyklem otwartych koncertów na zamku lidzbarskim, kościele fary, oranżerii Krasiskiego, a także scenie plenerowej przy Wysokiej Bramie. Festiwal odbywa się także w Stoczku Klasztornym, Olsztynie i Bisztynku.
Dni Lidzbarka
Impreza w rocznicę nadania praw miejskich - liczne koncerty muzyki rozrywkowej, imprezy sportowe i rekreacyjne.
Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry
Lidzbarskie Wieczory (do roku 2002 Biesiady) Humoru i Satyry odbywają się od roku 1976 na cześć poety i biskupa warmińskiego Ignacego Krasickiego, który właśnie w Lidzbarku Warmińskim mieszkał i tworzył przez 29 lat. Od początku przyświeca im motto złożone z dwóch wersów Księcia Poetów Polskich. "...Czytaj i pozwól, niech czytają twoi, Niech się z nich każdy niewinnie rozśmieje. Żaden nagany sobie nie przyswoi, Nicht się nie zgorszy, mam pewną nadzieję. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi, Niechaj występek jęczy i boleje. Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale: Przeczytaj - osądź. Nie pochwalisz - spalę." Monachomachia - Pieśń VI "I śmiech niekiedy może być nauką, Kiedy się z przywar, nie z osób natrząsa, I żart, dowcipną przyprawiony sztuką, Zbawienny, kiedy szczypie, a nie kąsa; I krytyk zda się, kiedy nie z przynuką, Bez żółci łaje, przystojnie się dąsa. Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, Śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych..." Monachomachia - Pieśń V
Niedziela Cittaslow
Impreza promująca międzynarodowy ruch Cittaslow. Konkursy, występy artystyczne oraz jarmark rękodzieła.
Betlejem Narodów